faaren
    baner
    baner1
    baner2

کاخ موزه رامسر

افزودن به پسندها
تاریخ انتشار ۱۳۹۸-۰۳-۲۱ ۰۹:۰۳:۴۹
ایجادشده توسط

توضیحات

محوطه موزه کاخ رامسر را می توان یکی از باغ های گیاه شناسی ایران دانست که میزبان گونه های گیاهی منحصر به فرد در دوره های مختلف بوده است. ، اولین گیاهان تزیینی نایاب و برخی گونه های دیگر که برای اولین بار در این باغ کاشته شده اند. این گونه ها در خاورمیانه بی نظیرند

محوطه موزه کاخ رامسر را می توان یکی از باغ های گیاه شناسی ایران دانست که میزبان گونه های گیاهی منحصر به فرد در دوره های مختلف بوده است. باغی به مساحت 60000 مترمربع که اولین های زیادی را به خود دیده است؛ اولین نهال های مرکبات اصلاح شده، اولین گیاهان تزیینی نایاب و برخی گونه های دیگر که برای اولین بار در این باغ کاشته شده اند. این گونه ها در خاورمیانه بی نظیرند.

کاخ مرمر رامسر بنایی با زیربنای حدود 600 مترمربع است و یکی از کارهای مهندس هوانس اونیک قریبیان به شمار می رود. در روند ساخت این کاخ معماران ایرانی و آلمانی نیز نظارت داشته اند. ارتفاع کف کرسی بنا به 2 متر می رسد و محوطه زیرین آن یک طبقه زیرزمین را به وجود آورده است که این روزها نمی توان از آن بازدید کرد. گفته می شود سقف زیرزمین را برای جلوگیری از خسارات زلزله تیرگذاری و بتون کرده اند.
در کاخ موزه رامسر گردشگران می توانند از امکانات زیر استفاده کنند:
• کافه و رستوران در جوار حمام
• فروشگاه صنایع دستی در محل انباری
• آلاچیق چوبی فروش سوغات در شرق فروشگاه
• سرویس بهداشتی در جنوب شرق باغ

موقعیت

رامسر, مازندران, ایران
میدان انقلاب، خیابان رجایی

نظرات

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جستجوی پیشرفته

تازه های فان توریسم

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه جهانگردی و گردشگری فان توریسم می باشد

طراحی شده توسط کانون آگهی و تبلیغات سپندار