faaren
    baner
    baner1
    baner2

تالاب میانکاله

افزودن به پسندها
تاریخ انتشار ۱۳۹۸-۰۳-۲۱ ۱۲:۴۵:۰۱
ایجادشده توسط

توضیحات

تالاب میانکاله بخشی از پناهگاه حیات وحش میانکاله محسوب می شود و یکی از زیستگاه های مهم و با ارزش پرندگان آبی و خشکی به شمار می آید.

تالاب میانکاله بخشی از پناهگاه حیات وحش میانکاله محسوب می شود و یکی از زیستگاه های مهم و با ارزش پرندگان آبی و خشکی به شمار می آید. از میان انواع مختلف پرنده هایی که در این منطقه مشاهده می شود می توان به طیف وسیعی از پرنده های آبزی مهاجر نظیر فلامینگو، پلیکان خاکستری، انواع قوها، اردک ها، غازها و برخی گونه های پرنده شکاری از جمله سنقر تالابی و عقاب دریایی دم سفید و پرندگان خشک زی مانند قرقاول خزری، دراج و زنبور خوار اشاره کرد. در کنار اینها تالاب میانکاله، محل زادآوری و پرورش ماهی های گوناگون مانند کپور، کفال، سفید، سوف، ماهیان خاویاری و ... نیز هست و از این جهت نیز اهمیت بسیاری در حفظ حیات وحش دریای خزر و امرار معاش مردم منطقه دارد.

تالاب میانکاله درون شبه جزیره ای به همین نام قرار دارد. میانکاله شبه جزیره ای باریک است و از شمال به دریای خزر، از جنوب به خلیج گرگان، از غرب به تالاب زاغمرز راه دارد. در شرق آن جزیره آشوراده قرار دارد و با تنگه باریکی به طول کمتر از یک کیلومتر به بندر ترکمن می رسد

جزئیات خاص

بلیط ورودی ---

موقعیت

بهشهر, مازندران, ایران
شهرستان بهشهر، تالاب میانکاله

نظرات

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جستجوی پیشرفته

تازه های فان توریسم

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه جهانگردی و گردشگری فان توریسم می باشد

طراحی شده توسط کانون آگهی و تبلیغات سپندار