faaren

افراد درون گرا وقتی بحث سفر پیش می آید ،باید کمی بیشتر برای تعامل و ارتباط با مسافران دیگر وقت صرف کنند .

برای اکثر مردم دوست یابی و صحبت با غریبه ها مخصوصا با فردی از فرهنگ دیگر کار آسانی نیست . در حالیکه هنگام مسافرت همه ما به فکر برقراری ارتباطات خوب هستیم ولی تحقیقات اثبات کرد که این کار به سادگی تصور ما نیست .

برخی نکات مورد علاقه برای برقراری رابطه ی دوستانه، آغاز کردن یک گفتگو و جذاب بودن هنگام مسافرت ذکر می شود .

 

1- از شناسه ها استفاده کنید

اگر بتوانید راهی پیدا کنید که دلیلی برای صحبت مردم با شما باشد ، این کار بسیار خوب است . اینجاست که شناسه ها به درد می خورند .
شناسه ها اشیا ، لباس ها یا لوازمی هستند که مشترکات بین افراد را مشخص می کنند . در واقع شناسه چیزی است که کسی می تواند از آن به عنوان دلیلی برای صحبت با شما استفاده کند . شما اغلب تمایل دارید به شیوه معمول هر روزتان لباس بپوشید ، وسایلتان را حمل کنید و اینگونه به نظر بیایید مانند :
 تیشرتی از برند محبوبتان
 کلاهی با یک نوشته خنده دار
 یک پرچم ( یا پرچم هایی ) روی کوله پشتی تان
 یک تکه جواهر نادر
 یک پیراهن ورزشی با لوگوی یک تیم رویش
 یک کتاب کلاسیک قابل مشاهده در جیب عقب یا کوله پشتی تان
این آیتم ها باعث می شوند دیگران به آسانی با شما گفتگو کنند ، حتی اگر طرف مقابل فردی غریبه باشد که با شما در خیابان برخورد می کند و یا در اتوبوس با هم همسفر می شوید . چرا ؟ چون این آیتم ها می توانند باب گفتگو را باز کنند . این آیتم ها به شما و دوستان جدیدتان این فرصت را می دهند که یخ های بینتان آب شده و شروع به گفتگو کنید . و وقتی شروع به گفتگو بکنید ، ادامه دادن این گفتگو آسان می شود .
 
 

2- خوش رو و خوش برخورد باشید

 
اگر می خواهید با مردم ملاقات کنید ، باید خوش برخورد باشید  اگر می خواهی مردم با تو صحبت کنند ، باید جوری وانمود کنی که تمایل به این کار را داری !
زبان بدن ما علامت های زیادی در مورد مقصود ما به افراد مقابلمان می دهد و اغلب از آنچه می خواهیم بگوئیم مهم تر است .
تحقیقات نشان می دهند که حداقل 60 درصد از مکالمات ما غیر زبانی هستند . ما با استفاده از زبان بدن و حالات چهره و تن صدایمان علامت هایی می فرستیم . بنابراین از زبان بدن استفاده کنید چه در اتاق مشترک خوابگاهتان یا در رستوران محلی یا هنگام انتظار برای دریافت چمدانتان در فرودگاه . کاری کنید افراد به راحتی به شما سلام دهند . اینجا چگونگی این کار را بیان می کنیم :
• دستانتان باید قابل دیدن باشند . مغز ما نیاز دارد دست افراد را ببیند تا کاملا به آن ها اطمینان پیدا کند ، همانطور که در زمان های غار نشینی ، انسان ها با دیدن دست های همدیگر مطمئین می شدند که حمله ای در کار نیست و اینگونه می توانستد وجود اسلحه را هم بررسی کنند . تا به امروز ، دستان ما به عنوان شاخص اعتماد به کار می روند ، پس دستانتان را از جیب هایتان و از پشت کوله پشتی تان بیرون بیاورید .
• اعضای بدنتان را در هم حلقه نکنید . ایستادن یا نشستن در حالتی که پاهای شما صاف و بازوهایتان در پهلوهایتان هستند شما را آرام و با اعتماد به نفس نشان می دهد . علاوه بر این تحقیقات نشان می دهند که وقتی یکی از دو نفر یا هر دو اعضای بدن حلقه شده دارند ، در تلاش برای برقراری ارتباط با دیگری هستند . دقیق فکر کنید : بدن محصور یعنی ذهن محصور .
• با غریبه ها ارتباط چشمی برقرار کنید . وقتی دو نفر ارتباط چشمی برقرار می کنند ، این کار باعث ترشح هورمون محبت یعنی اکسی توسین می شود . اگر فرد دیگر نیز آماده برقراری ارتباط باشد ، این هورمون او را تحریک به صحبت با شما می کند .
• برای دانستن اینکه توجه چه کسی را جلب کنید ، در افراد دنبال نشانه های گفته شده باشید ، چون آن ها به طور معمول علائمی از اعتماد ، دوستی و گشاده رویی را سمت شما می فرستند .
 
 

3- درباره ی سفر با افراد مختلف مشاوره کنید

سفر به مکانی جدید سوالاتی در ذهن شما به وجود می آورد مانند :
• بهترین مکان ها برای غذا خوردن کجا هستند ؟
• مناسب ترین گزینه برای رزرو هتل یا اقامتگاه کدام است؟
• چه کار باید بکنم تا مانند یک فرد محلی این شهر را تجربه کنم ؟
• کجا می توانم ...( فعالیت یا نام مکان وا وارد کنید ) ؟
بنابراین وقتی کسی با شما صحبت می کند ، موارد آسان و موضوعات گفتگوی خوب در سفر دیگری هم وجود دارن تا بتوانید باب گفتگو را باز کنید مانند :
• جالب ترین چیزی که تا به حال دیده اید چیست ؟
• آیا تا کنون هنگام سفر افراد جذابی را ملاقات کرده اید ؟
• نکته ای در مورد این شهر ؟
• آیا محل مخفی برای خوردن ...( نام خوراک یا نوشیدنی را وارد کنید ) یافته اید ؟
 
همچنین پیشنهاد می کنم که از گوگل استفاده نکنید . این کار ساده است . اما به جای اینکه پاسخ این سوالات را خودتان پیدا کنید ، دنبال پیشنهادات افراد محلی و مسافران نزدیک خودتان باشید . این ساده ترین روشی است که جواب واقعی این سوالات را بگیرید و سفرتان را بهتر کرده و افراد جدید را ملاقات کنید .
مطالعات نشان می دهند که افرادی که از دیگران درخواست مشورت می کنند ، ماهر تر و دوست داشتنی تر هستند . اینجا دلیل این امر را ذکر می کنیم :
مشورت گرفتن از دیگران تائیدی است بر آگاهی افراد دیگر با اذعان بر این که آن ها اطلاعات مورد نیاز شما را دارند .
بیشتر افراد از کمک به دیگران احساس خوشحالی می کنند .
مردم تمایلی غریزی دارند که از آن ها قدردانی شود و وقتی شما در مقابل مشورتی که آن ها می دهند ، تشکر می کنید این خواسته آن ها برآورده می شود .
وقتی که درخواست مشورت می کنید ، تاثیر زیادی می گذارید و شروع مکالمه با پیشنهاداتی که آن ها به شما می دهند نیز آسان است .
نکته مثبت : قبل از ترک محل ، از هر کسی که می شناسید بپرسید آیا کسی را می شناسند که هنگام شروع سفر بتوانید او را ملاقات کنید ؟ با استفاده از شبکه های اجتماعی حتی می توانید دوستانی پیدا کنید که قبل رسیدن شما منتظرتان هستند .
 

4- در طول سفر مانند روزنامه نگار باشید

وقتی روزنامه نگاران به مکان جدید می روند، ماموریت خود می دانند که تا می توانند راجع به شهر و افراد محلی اطلاعات جمع کنند . آن ها همه چیز را مشاهده می کنند و مکالماتشان را روی سوال کردن از افراد متمرکز می کنند . این کار نه تنها اطلاعاتی که می خواهند را برایشان فراهم می کند ، بلکه باعث می شود با افراد زیادی ارتباط برقرار کنند .
همانند نکته قبلی یعنی مشورت گرفتن ، این تاکتیک نیز خوب جواب می دهد چون گفتگوی شما را روی فرد متقابل متمرکز می کند نه خود شما . تحقیقات نشان می دهند که مرکز خوشی در ذهن افراد زمانی که در مورد خودشان صحبت می کنند بیشتر فعال است تا وقتی که غذا می خورند یا پولی دریافت می کنند .
در هواپیما یا هنگامیکه در نواحی مشترک در خوابگاه یا فضاهای عمومی دیگر هستید ، با پرسیدن سوالاتی این چنین باب گفتگو با افراد را باز کنید :
در مورد ... (چیزی در مورد مکان مربوطه ) چه فکر می کنید ؟
از کجا برا بازدید این مکان آمده اید ؟
چرا این مکان را برای بازدید انتخاب کردید ؟
چه چیزی در مورد بودن در اینجا را دوست دارید ؟
رستوران مورد علاقه تان کجاست و چرا؟
با شروع گفتگو و دعوت افراد برای صحبت در مورد خودشان ، تعاملتان را در سطح بالایی شروع می کنید ، اطلاعات جالبی به دست می آورید و فردی می شوید که مردم دوست دارند با او صحبت کنند .
 

5- وعده های غذایی با افراد ناشناس داشته باشید

اگر دوست دارید هنگام سفر افراد جدید ملاقات کنید اما فکر دسترسی و یافتن افراد به صورت اتفاقی باعث ایجاد تشویش اجتماعی در شما می شود ، از برنامه های کاربردی برای سفر استفاده کنید تا با افراد نزدیک خودتان ارتباط برقرار کنید . دیگر مسافرانی که از این برنامه ها استفاده می کنند نیز مشتاق ملاقات افراد جدید هستند ، پس با استفاده از این برنامه ها و رفتن به مکانی مشترک و شرکت در فعالیت های مشترک ، شما همان فردی می شوید که افراد دیگر به دنبال برقراری ارتباط با او هستند .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه جهانگردی و گردشگری فان توریسم می باشد

طراحی شده توسط کانون آگهی و تبلیغات سپندار