faaren

سفر با دوچرخه جذابیت خاصی و بهترین فرصت برای زیباتر دیدن دنیا است، چون سفر با دوچرخه مدت زمان زیادی طول می کشد ....

شما بیشتر می توانیدمی توانید با آداب و رسوم مناطق مختلف آشنا شوید ، همچنین پوشیدن لباس های مختلف و خوردن غذاهای متنوع را در این سفر نیز تجربه خواهید کرد.

دوچرخه ها از لحاظ استایل دارای عملکرد و ظاهر مختلفی هستند، از جمله:


دوچرخه جاده ای


دوچرخه های جاده ای مخصوص جاده های صاف با سرعت بالا هستند. این نوع دوچرخه دارای فرمان صاف، اسکلت ظریف و تایرهای باریکی می باشند. سرعت بالای این دوچرخه ها به علت وزن سبک آن است.


دوچرخه ی کوهستانی


دوچرخه های کوهستان مناسب مکان هایی همانند صخره و کوه می باشد. این دوچرخه ها تایرهای عریضی دارند. زین های این دوچرخه ها مشهور است. انتخاب این دوچرخه ها برای سفر مناسب است اما یکی از معایب آن ظرفیت کم برای بار می باشد.


دوچرخه ی توریستی


این نوع از دوچرخه ها مناسب برای حمل وسایل در مسافت ها ی طولانی است. همچنین استحکام این دوچرخه ها بالاست. بنابراین دوچرخه های توریستی گزینه ی مناسبی برای سفر با دوچرخه است. دوچرخه های توریستی ورزشی، اکتشافی، خوابیده، جاده ای، ترکیبی نمونه هایی از این نوع از دوچرخه ها می باشد.

دوچرخه ی هیبرید | Hybrid Bicycles

 

این نوع دوچرخه مورد استفاده بین جاده ای و کوهستان می باشد، این دوچرخه ها فریم ظریف تر و تایرهای باریک تری نسبت به دوچرخه های کوهستان دارند؛ اما فرمان آن ها برای صاف نشستن دوچرخه سوار، قدری بالاتر قرار گرفته است. این دوچرخه ها در برابر دوچرخه های جاده‌ای، راحت تر و باثبات ترند اما در مقابل دوچرخه های کوهستان، سرعت و تنوع چرخ دنده ای پایینی دارند.

دوچرخه ی بی ام ایکس

 

این دوچرخه‌ها مخصوص حرکات نمایشی ساخته شده‌اند و وضعیت خاص زین، اندازه کوچک، نبودن دنده و جاهایی برای قرار دادن پا در حین حرکات نمایشی، مشخصه‌های اصلی آن‌ها است.

دوچرخه ی فت بایک

 

فت باید یا همان دوچرخه‌های چاق، نسبتا تازه واردهای دنیای دوچرخه هستند. چرخ‌های بسیار عریضی دارد که به آن‌ها اجازه می‌دهد در مکان‌هایی که معمولا دوچرخه‌های دیگر در آن حرکت نمی‌کنند، گام بگذارند. منطقا باید در ساحل‌های شنی و مناطقی که برف باریده انتخاب این دوچرخه گزینه ی مناسبی است.

دوچرخه ی برقی

 

این دوچرخه‌ها با داشتن موتورهایی معمولا برقی، می‌توانند در رکاب زدن به شما کمک کنند. بر خلاف موتورهای برقی این دوچرخه‌ها هنوز نیاز به رکاب زدن دارند اما می توان با فعال کردن موتور آن از آن استفاده کرد.

افراد مسن‌تر یا کسانی که می‌خواهند همیشه بدون عرق کردن و نفس نفس زدن به انتهای مسیر برسند و همینطور کسانی که مسیرشان سربالایی بسیار طولانی دارد، از این دوچرخه‌ها کمک می‌گیرند.

معایب این دوچرخه‌ها نیاز به شارژ دائم و وزن سنگین است که بلند کردن این دوچرخه‌ها به منظور رد کردن از موانع یا رسیدن به طبقات بالای خانه را سخت‌تر می‌کند.

دوچرخه ی تاشو

 

این دوچرخه نه فقط از وسط بلکه از ارتفاع هم تا می‌شود و به اندازه یک چمدان درمی‌آمد! چنین دوچرخه‌ای را می‌توانید به خوبی در خانه جا دهید، با آسانسور جابه جا کنید، آن را در صندوق عقب ماشین بگذارید. این دوچرخه‌ها معمولا چرخ کوچکتری د اما طبقه قامه بزرگ، معمولا با دنده‌های کمتر، برای محیط‌های شهری مناسب هستند اما چرخ کوچک آن‌ها رد شدن از موانع را نیازمند کمی احتیاط می‌کند.

برای رفتن به سفر با دوچرخه باید تجهیزات و وسایلی به همراه داشته باشید.

 تجهیزات ضروری

 

توصیه فان توریسم برای داشتن وسایلی همچون قفسه بطری آب، قفسه حمل بار، زین مناسب و راحت، آینه بغل، تایر یدک، گلگیر، کیف، سبد و خورجین، قفل و زنجیر چرخ، جعبه ابزار، چراغ های پر نور، اهرم تایر، باطری اضافه برای چراغ ها، کامپیوتر دوچرخه( نشان دهنده سرعت، زمان، مسافت طی شده و … )آچار دوچرخه، روان ساز از جمله تجهیزات و وسایل مورد نیاز در هنگام سفر با دوچرخه است.

داشتن لباس راحت و مناسب فصل، کلاه نقاب دار، بطری آب، غذای کنسرو شده و ... را به همراه داشته باشد.


ابزارهای مورد استفاده دوچرخه


تلمبه: یکی از مهمترین ابزار کمکی دوچرخه سواری است .
اهرم تایر دوچرخه و کیت پنچرگیری | Patch kit & Tire lever: برای عوض کردن تایر دوچرخه، نیاز به ابزار و لوازمی مانند اهرم و بسته تعمیر دارید.
آچار دوچرخه | Pedal Wrench:به همرا داشتن آچار رکاب برای حمل آن و بردن به وسیله نقلیه مثل هواپیما، اتوبوس لازم است.
روان‌ساز | Lubricant: برای جلوگیری از زنگ زدگی و بهتر کار کردن چرخ دنده ها و زنجیر، روان‌سازها استفاده می شوند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه جهانگردی و گردشگری فان توریسم می باشد

طراحی شده توسط کانون آگهی و تبلیغات سپندار